CHMELDA.CZ

Informace o brigádě navěšování drátků z plošiny

Podmínka: brigáda je určena pro studenty (-tky) starší 18-ti let, zejména pro vysokoškoláky.

Chmelová střediska (farmy): místa, kam můžete jet navěšovat drátky z plošiny, viz. soubor ke stažení „nabídka chmelařských středisek“.

Druh práce: navěšování drátků z plošiny. Jedná se o práci v ZEMĚDĚLSTVÍ a VENKU. Stojíte na plošině ve výšce asi 5-6 m záleží na výšce konstrukce chmelnice. Vaším úkolem je navázat na vodorovné konstrukce chmelnic ve vzdálenostech odpovídajících vysazeným chmelovým rostlinám drátky určené k pnutí chmelových rostlin, a to z nesených nebo vlečených plošin ze svazků drátků. Plošina je tažená traktorem. Plošiny jsou pro 2,3,4 lidi.

Datum odjezdu na plošiny: neumíme teďka říct přesné datum, závisí to na počasí, může se od předpokládaného nástupu na brigádu změnit o 1 až 3 dny. Přesný termín nástupu vám telefonicky a mailem sdělíme cca 5 dnů před odjezdem na plošiny.

Délka pobytu: plánovaný počet dnů práce, za jak dlouho byste měli splnit sjednaný úkol v dohodě o provedení práce, plus den příjezdu a plus den odjezdu. Délka pobytu také závisí na počasí a vašem výkonu. Jedete s námi na celou dobu práce/pobytu nelze odjet z brigády dříve !!!

Potřebujete: potvrzení od lékaře, že můžete pracovat ve výškách. Potvrzení o výškách na základě dokladu vám proplatíme do výše 300,- Kč. POTVRZENÍ VÁM LÉKAŘ VYSTAVÍ NA NÁŠ FORMULÁŘ, formulář vám pošleme na váš mail !!!

Strava:celodenní (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) stravu zajišťuje a platí zaměstnavatel, vy si přispíváte 40 Kč na den (srážkou ze mzdy).

Ubytování: ubytovny chmelového (turistického) typu (patrové postele, deky, povlečení). Zajišťuje a hradí ubytování zaměstnavatel, pro vás je zdarma.

Doprava: společná organizovaná vlakem II.tř. nebo busem z Ostravy (je možné se také domluvit na jiném místě), proplácíme jízdné tam na začátku brigády i zpět na konci brigády.

Peníze: odměna za práci je dána vaším VÝKONEM, při vyšším výkonu je sazba za navěšené drátky progresivní (samozřejmě hraje roli i počasí, ale to lze zvýšeným výkonem „dohnat“).

Čistého: od hrubé odměny se odečte daň ze mzdy (pokud budete moci podepsat daňové prohlášení a uplatnit základní slevu na dani, bude vaše daň velmi malá, často nulová). Z čisté mzdy se odečte sjednaný příspěvek na stravu.

Normy a sazby za drátek najdete tabulce v dohodě o provedení práce (viz. soubor ke stažení), pozor sazby v tabulce jsou sedmi denní, musíte si přepočítat na skutečné dny práce. Studenti, kteří jedou na plošiny poprvé, se většinou dostanou jednu normu pod tu nejvyšší, ale není to pravidlo (záleží na vaší šikovnosti) !!! Odměna se vyplácí na ruku při odjezdu.

Navíc cílová prémie 1000 Kč/os za splnění úkolu, s podmínky pro získání této prémie budete seznámeni na farmě.

Kolik vás může jet: jednotlivci i celé party kamarádů, v případě zájmu nás kontaktujte na mobilu +420 602487851 nebo na mailu chmelzborilova@seznam.cz.

Co sebou: vlastní teplý pracovní oděv (takový oděv, který vám nebude líto vyhodit, dráty jsou od oleje), pevnou pracovní obuv, pláštěnku, pokrývku hlavy, obinadla na ochranu rukou, jídelní nádobí (ešus), příbor, sluneční brýle, opalovací krém.


Od 20.1.2018 začíná nábor na jarní chmel na navěšování drátků z plošiny, zájemci pište na mail chmelzborilova@seznam.cz nebo volejte na +420 602 487 851.
Jak se žije na chmelu

Máte představu o práci na chmelu a co od ní můžete očekávat? Viděli jste film „Starci na chmelu“? Tak přesně takhle chmel nefunguje. Romantiky si užijete dost, práce, ubytování i výdělek jsou však dnes úplně jiné.
Odkazy

Fotky z jarních i letních chmelů
http://chmeldasa.rajce.idnes.cz


Kontaktní údaje: chmelzborilova@seznam.cz, chmelurbancova@seznam.cz