oddelovac

Ochrana osobních údajů


LETNÍ CHMELOVÉ BRIGÁDY

pro mladé lidi od 18 do 26 let

 
 
Jak si užít a přežít chmel

Jak si užít a přežít chmel

Chmel si buď zamilujete nebo mu nebudete rozumět vůbec. Buď si vás ta krásná voňavá liána obtočí a uvíznete v jejích spárech na několik sezón nebo ji začnete nenávidět, protrpíte 1 sezónu a...

UPRAVIT

Kam můžete jet na letní chmel?

Nábor na letní sklizeň začíná 1.6.2024, přihlášky můžete posílat hned. Kontakt, informace: +420 602 487 851, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Chmelové středisko - Farma


Farma pro 72 osob 

Datum odjezdu = odjezd je plánovaný mezi 17.8 až 19.8.2024, přesné datum odjezdu budeme vědět cca 5 dnů před odjezdem (záleží na počasí a dozrání chmele).

Předpokládaná doba pobytu /práce: 
23 dnů pobytu = 20 dnů práce/směn + 1 den volna + 1 den příjezd + 1 den odjezd

Doba práce: 12 hod 

Hrubá mzda pro 2. pracovní třídu:
27 600 Kč (základ) + 960 Kč (pohyblivá) + 1 000 Kč (cílová) = 29 560 Kč + příplatky až 1 000 Kč      

Hrubá mzda pro 3. pracovní třídu:
27 600 Kč (základ) + 1920 Kč (pohyblivá) + 1 000 Kč (cílová) = 30 520 Kč + příplatky až 1 000 Kč 

Pracovní pozice (2 a 3 tř.) jsou rozděleny až po příjezdu na farmu.   

Sklizeň se může z agrotechnických důvodů prodloužit až na 25 dnů práce.
Směny navíc jsou proplaceny, případné přesčasy taky.


UPRAVIT

Farma pro 50 osob.

Datum odjezdu = odjezd je plánovaný mezi 16.8 -18.8.2024, přesné datum odjezdu budeme vědět cca 5 dnů před odjezdem (záleží na počasí a dozrání chmele).

Předpokládaná doba pobytu/práce:
23 dnů pobytu / 20 dnů práce + 1den volna + 1 den příjezd + 1 den odjezd

Doba práce: 12 hod práce 

Hrubá mzda pro 2. pracovní třídu:
27 600 Kč (základ) + 960 Kč (pohyblivá) + 1 000 Kč (cílová) = 29 560 Kč + příplatky až 1 000 Kč       

Hrubá mzda pro 3. pracovní třídu:
27 600 Kč (základ) + 1 920 Kč (pohyblivá) + 1 000 Kč (cílová) = 30 520 Kč + příplatky až 1 000 Kč    

Ostatní pracovní pozice (2 a 3 tř.) jsou rozděleny až po příjezdu na farmu. PLOŠINY JSOU PLACENY 3.pracovní třídou.

Sklizeň se může z agrotechnických důvodů prodloužit až na 25 dnů práce.
Směny navíc jsou proplaceny, případné přesčasy taky.


UPRAVIT

 
Vyplněnou a podepsanou Dohodu o provedení práce (přihlášku) POSÍLEJTE POŠTOU NA ADRESU: Martina Zbořilová, Příkopy 828, 747 27 Kobeřice. Prosím, nezasílejte dohody do Ročova, jelikož mi pak musí dohody přeposílat !
 

Dohoda o provedení práce
 

Tabulka odměňování
 

 

Chci zažít chmel, pošlete mi bližší informaci

 

747 27
UPRAVIT CELÝ TEXT

 

ČASTÉ OTÁZKY (FAQ)

Ahoj chmelaři, chmelníci, ochmelkové a noví zájemci o sklizeň našeho zeleného zlata! Opět nás čekají zelené chmelnice v Čechách. Organizujeme chmelové brigády pro studenty již od roku 1991 a nějak nám zelené zlato prostě přirostlo k srdci. Pojďte s námi podpořit životadárný lupulín – žlutý prášek ve chmelových šiškách, základ výborného českého piva.


Začátek sklizně = neumíme říct přesné datum, sklizeň závisí na zralosti chmele a na počasí. Předpokládaný nástup na sklizeň je uvedený přímo u farmy, vždy je to kolem poloviny srpna. Přesný termín nástupu vám písemně sdělíme cca 5 dnů před nástupem (mail + dopis, který dostanete poštou). Přesné termíny nástupu na sklizeň budou vypsány také na našem facebooku.

Délka sklizně/pobytu = plánovaný počet dnů práce, za jak dlouho byste měli sklizeň stihnout. Pobyt = délka sklizně+den příjezdu+den odjezdu+případně nepracovní déšť. Jedete s námi na celou dobu pobytu, může to být o něco víc i míň než je předpoklad. Případné prodloužení délky směny + směny navíc se proplácejí.
Nelze odjet ze sklizně dříve než je sklizeň na zemědělském podniku zcela ukončena!!! Počítáme s vámi až do konce sklizně !!!

Konec sklizně = závisí na délce sklizně dané farmy, na termínu nástupu, na vašem výkonu, na množství chmele. Počítejte s koncem do asi 15.9. Počasí dělá někdy divy. Zařiďte si omluvu ve škole nebo omluvu ze zápisu do vyššího ročníku.
Nelze odjet ze sklizně dříve než je sklizeň na zemědělském podniku zcela ukončena!!! Počítáme s vámi až do konce sklizně !!!


UPRAVIT

Doprava = z Ostravy a okolí jedeme společně vlakem II.tř nebo společně busem. Pokud máte do společného místa srazu daleko, pak jedete - na základě domluvy se zaměstnavatelem - individuálně. Jízdenku vám proplatíme max. do výše ceny hromadné jízdenky. Studenti využijí slevu na ISIC kartu.

Ubytování =  ubytovny jsou turistického charakteru, pokoje po více lidech (zpravidla 8-12 os na pokoji). Dostanete deky i povlečení. Doporučujeme vzít si vlastní spací pytel ... abyste spali "ve svém", ale není to nutné. Na pokojích nejsou pračky, ledničky, varné konvice a většinou nechytnete ani WIFI :-).
Ubytování hradí zcela zaměstnavatel.

Strava = zajišťujeme pro vás celodenní jídlo (4-5x denně) + pitný režim. Vezměte si s sebou ešus-misku, hrnek na pití a jídelní příbor. Stravu dostáváte v průběhu směny na chmelnici/na česačce.
Celodenní stravu hradí z velké části zaměstnavatel, vy si přispíváte jen 60 Kč/den.


UPRAVIT

Hrubá odměna je součtem základní složky + pohyblivé složky + cílové prémie + příplatky

Základní složka = závisí na počtu hodin práce za směnu a počtu odpracovaných směn.

Pohyblivá složka = závisí zcela na kvalitě vašeho výkonu. Výše je denně sledována vedoucím na výkaze práce. Za dané středisko musí být suma peněz na pohyblivé složky, vyplacena.

Cílová prémie 1000 Kč = je vyplacena jen těm zaměstnancům, kteří v daném středisku pracují od začátku do úplného konce sklizně chmele. Těm zaměstnancům, kteří nastoupí později, ale dokončí sklizeň, se počítá adekvátní část cílové odměny. Zaměstnanci, kteří sklizeň nedokončí, nedostávají nic.

Příplatky = přiděluje vedoucí v návaznosti na dny práce

Čistého = od hrubé odměny se odečte daň ze mzdy a příspěvek na stravu 60 Kč/den.
Daň ze mzdy závisí na tom, jestli můžete podepsat daňové prohlášení a uplatnit slevu na dani na poplatníka. Co je v daném měsíci nad slevy, podléhá zdanění 15% podle zákona o dani z příjmu. 


UPRAVIT

Přihlásit se na chmel může každý mladý člověk od 18-ti let, ideálně student/ka - snažíme se udržet studentskou chmelovou tradici. Mladší jet nemohou, pracujeme delší pracovní směny.

Kolik vás může jet = jednotlivci i celé party kamarádů.

Co od vás potřebujeme = dohodu o provedení práce. Dohodu o provedení práce si můžete stáhnout na našich stránkách nebo vám dohodu pošleme na váš email.
Dohodu si celou pozorně přečtěte, osobně a čitelně ji vypište (vypisujete hlavičku s osobními údaji), z druhé strany se podepište za zaměstnance. Do dohody napište farmu, na kterou chcete jet. Vypsanou dohodu (2x) pošlete obratem poštou na adresu: Martina Zbořilová, Příkopy 828, 747 27 Kobeřice.

Pokud jste parta kamarádů, pošlete dohody najednou (v jednom dopise) nebo přiložte lístek, kdo s kým nutně musí jet, abychom vás zařadili na stejnou farmu a netrhali vám nevědomky partu.

Jakmile nám dohoda přijde a umístíme vás na vámi vybranou farmu, tak vám pošleme kopii dohody podepsanou zaměstnavatelem poštou domů. Dohoda je platná od okamžiku podpisu za zaměstnavatele i zaměstnance. Platí z ní tedy i storno poplatky, pokud budete chtít/muset od dohody odstoupit.


UPRAVIT

Doba práce  =  12 hod práce

Rozdělení do pracovních tříd  bude provedeno až na farmě.
3.třída: těžší práce (veškeré strhávání chmele na chmelnicích, navěšování chmele do česacích strojů, práce na plošinách).
2.třída: lehčí práce na česačce nebo na chmelnici (válečky, pasy, obsluha vleček s chmelem/odpadem aj.).

Práce na plošinách = pracuje se výšce cca 5-6m, záleží na výšce konstrukce chmelnice, a proto je nutné si zajistit  potvrzení od lékaře, že jste schopni práce ve výšce. Potvrzení vystaví váš lékař na NÁŠ FORMULÁŘ, který si můžete rovnou odsud stáhnout. Lékařské potvrzení proplácíme na základě originál účetního dokladu, max do výše 300 Kč.

FORMULÁŘ ke stažení: Lékařský posudek


UPRAVIT

Nemůžu jet na chmel, chci odstoupit od dohody = pokud máte podepsanou Dohodu o provedení práce a zjistíte, že nemůžete na chmel odjet, můžete od dohody odstoupit. Odstoupení musíte učinit prokazatelně písemně, nejlépe e-mailem. V mailu uvedete důvod odstoupení od dohody + vaše jméno a příjmení a odešlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Telefonické odstoupení není možné! 

V případě odstoupení může zaměstnavatel chtít uhradit prokázané vzniklé škody, které jsou v souvislosti s odstoupením a náhradou zaměstnance prokazatelně vyčísleny. Čím dříve informujete zaměstnavatele o odstoupení (zrušení) Dohody o provedení práce, tím jsou vzniklé škody menší. Musíme na vaše místo sehnat náhradníka. 


UPRAVIT