oddelovac

Ochrana osobních údajů


LETNÍ CHMELOVÉ BRIGÁDY

pro mladé lidi od 18 do 26 let

 
 
Nebojte se chmelu

Nebojte se chmelu

Máte představu o práci na chmelu a co od ní můžete očekávat? Viděli jste film „Starci na chmelu“? Tak přesně takhle už chmel nefunguje.

UPRAVIT

Kam můžete jet na letní chmel?

Nábor na letní sklizeň začne ve středu 20. května.
Pokud máte zájem jet na chmel - volejte, pište.

Chmelové středisko - Farma


 

Datum odjezdu = není zatím stanovené

Předpokládaná doba pobytu /práce = 23 dnů pobytu / 20 dnů práce + 1 den volna 

Délka směny/doba práce
= 12 hod práce + 1,5 hod přestávky

Hrubá mzda pro 2. pracovní třídu:

Hrubá mzda pro 3. pracovní třídu:

Sklizeň se může z agrotechnických důvodů prodloužit až o 5 dnů práce.
Směny navíc jsou proplaceny, případné přesčasy taky.


UPRAVIT

 

Datum odjezdu = není zatím stanovené

Předpokládaná doba pobytu/práce 23 dnů pobytu / 20 dnů práce + 1den volna

Délka směny/doba práce
= 12 hod práce + 1,5 hod přestávky

Hrubá mzda pro 2. pracovní třídu:

Hrubá mzda pro 3. pracovní třídu:

Sklizeň se může z agrotechnických důvodů prodloužit až o 5 dnů práce.
Směny navíc jsou proplaceny, případné přesčasy taky.

%MCEPASTEBIN%

UPRAVIT
Vyberte si, kam chcete na chmel jet. Stáhněte si dohodu o provedení práce, vytiskněte, vypište svoje údaje, podepište a pošlete POŠTOU dvojmo na adresu zaměstnavatele v záhlaví smlouvy.
 

Chci zažít chmel, pošlete mi bližší informaci

 

747 27
UPRAVIT CELÝ TEXT

 

ČASTÉ OTÁZKY (FAQ)

Ahoj chmelaři, chmelníci, ochmelkové a noví zájemci o sklizeň našeho zeleného zlata! Opět nás čekají zelené chmelnice v Čechách. Organizujeme chmelové brigády pro studenty již od roku 1991 a nějak nám zelené zlato prostě přirostlo k srdci. Pojďte s námi podpořit životadárný lupulín – žlutý prášek ve chmelových šiškách, základ výborného českého piva.


Začátek sklizně = neumíme říct přesné datum, sklizeň závisí na zralosti chmele a na počasí. Předpokládaný nástup na sklizeň pro všechny farmy je zatím stanovený mezi 15.8.-27.8.. Přesný termín nástupu vám písemně sdělíme 3 - 5 dnů před nástupem (menší farmy obdrží sms + mail, větší farmy obdrží mail + dopis, který dostanete poštou). Přesné termíny nástupu na sklizeň budou vypsány také na našem facebooku.

Délka sklizně/pobytu = plánovaný počet dnů práce, za jak dlouho byste měli sklizeň stihnout. Pobyt = délka sklizně+den příjezdu+den odjezdu+případně nepracovní déšť. Jedete s námi na celou dobu pobytu, může to být o něco víc i míň než je předpoklad. Případné prodloužení délky směny + směny navíc se proplácejí.
Nelze odjet ze sklizně dříve než je sklizeň na zemědělském podniku zcela ukončena!!! Počítáme s vámi až do konce sklizně !!!

Konec sklizně = závisí na délce sklizně dané farmy, na termínu nástupu, na vašem výkonu, na množství chmele. Klidně počítejte s koncem kolem 15.9. Počasí dělá někdy divy. Zařiďte si omluvu ve škole nebo omluvu ze zápisu do vyššího ročníku.
Nelze odjet ze sklizně dříve než je sklizeň na zemědělském podniku zcela ukončena!!! Počítáme s vámi až do konce sklizně !!!


UPRAVIT

Doprava = z Ostravy a okolí jedeme společně busem nebo společně vlakem II.tř. Pokud máte do společného místa srazu daleko, pak jedete - na základě domluvy se zaměstnavatelem - individuálně. Jízdenku vám proplatíme max. do výše ceny hromadné jízdenky. Studenti využijí slevu na ISIC kartu.

Ubytování =  ubytovny jsou turistického charakteru, pokoje po více lidech(zpravidla 10 os na pokoji). Dostanete deky i povlečení. Doporučujeme vzít si vlastní spací pytel ... abyste spali "ve svém", ale není to nutné. Na pokojích nejsou pračky, ledničky, varné konvice a nechytnete tu ani WIFI :-).
Ubytování hradí zcela zaměstnavatel.

Strava = zajišťujeme pro vás celodenní jídlo (4-5x denně) + pitný režim. Vezměte si s sebou ešus-misku, hrnek na pití a jídelní příbor. Stravu dostáváte v průběhu směny na chmelnici/na česačce.
Celodenní stravu hradí z velké části zaměstnavatel, vy si přispíváte jen 40 Kč/den.


UPRAVIT

Hrubá odměna je součtem základní složky + pohyblivé složky + cílové prémie

Základní složka = závisí na počtu hodin práce za směnu a počtu odpracovaných směn.

Pohyblivá složka = závisí zcela na kvalitě vašeho výkonu. Výše je denně sledována vedoucím na výkaze práce. Za dané středisko musí být suma peněz na pohyblivé složky, vyplacena.

Cílová prémie 1000 Kč = je vyplacena jen těm zaměstnancům, kteří v daném středisku pracují od začátku do úplného konce sklizně chmele. Těm zaměstnancům, kteří nastoupí později, ale dokončí sklizeň, se počítá adekvátní část cílové odměny. Zaměstnanci, kteří sklizeň nedokončí, nedostávají nic.

Čistého = od hrubé odměny se odečte daň ze mzdy a příspěvek na stravu 40 Kč/den.
Daň ze mzdy závisí na tom, jestli můžete podepsat daňové prohlášení a uplatnit slevu na dani na poplatníka. Co je v daném měsíci nad slevy, podléhá zdanění 15% podle zákona o dani z příjmu. Sociální ani zdravotní pojištění se na základě dohody o provedení práce pro přímého zaměstnavatele neodvádí.


UPRAVIT

Přihlásit se na chmel může každý student(-ka) od 18-ti let.

Kolik vás může jet = jednotlivci i celé party kamarádů.

Co od vás potřebujeme = dohodu o provedení práce. Dohodu o provedení práce si můžete stáhnout na našich stránkách nebo vám dohodu pošleme na váš email.
Dohodu si celou pozorně přečtěte, osobně a čitelně ji vypište (vypisujete hlavičku s osobními údaji), z druhé strany se podepište za zaměstnance. Do dohody napište farmu, na kterou chcete jet. Vypsanou dohodu (2x) pošlete obratem poštou na adresu zaměstnavatele, uvedenou v dohodě nahoře.

Pokud jste parta kamarádů, pošlete dohody najednou (v jednom dopise) nebo přiložte lístek, kdo s kým nutně musí jet, abychom vás zařadili na stejnou farmu a netrhali vám nevědomky partu.

Jakmile nám dohoda přijde a umístíme vás na vámi vybranou farmu, tak vám pošleme kopii dohody podepsanou zaměstnavatelem poštou domů. Dohoda je platná od okamžiku podpisu za zaměstnavatele i zaměstnance. Platí z ní tedy i storno poplatky, pokud budete chtít/muset od dohody odstoupit.


UPRAVIT

Délka směny, doba práce  =  směna je čistý počet odpracovaných hodin/den + neplacené přestávky v práci.
např. denní 1x13,5 (12 hod práce) = 12 hod práce + 1,5 hod přestávky

Rozdělení do pracovních tříd  bude provedeno až na farmě.
3.třída: těžší práce (veškeré strhávání chmele na chmelnicích, navěšování chmele do česacích strojů, práce na plošinách).
2.třída: lehčí práce na česačce nebo na chmelnici (válečky, pasy, odpad, vlečka, sušárna, úklid, pytlování, vážení aj.).

Práce na plošinách = pracuje se výšce cca 5m, záleží na výšce konstrukce chmelnice, a proto je nutné si zajistit  potvrzení od lékaře, že jste schopni práce ve výšce. Potvrzení vystaví váš lékař na NÁŠ FORMULÁŘ, který si můžete rovnou odsud stáhnout. Lékařské potvrzení proplácíme na základě originál účetního dokladu, max do výše 300 Kč.

FORMULÁŘ ke stažení: Lékařský posudek


UPRAVIT

Nemůžu jet na chmel, chci odstoupit od dohody = pokud máte podepsanou Dohodu o provedení práce a zjistíte, že nemůžete na chmel odjet, můžete od dohody odstoupit. Odstoupení musíte učinit prokazatelně písemně, nejlépe e-mailem. V mailu uvedete důvod odstoupení od dohody + vaše jméno a příjmení, mail pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Telefonické odstoupení není možné! V dohodě o provedení práce bod g) se dočtete o výši storno poplatku za zrušení dohody.

Když za sebe najdu náhradníka = za přivedení náhradníka se považuje podpis Dohody o provedení práce s jinou osobou v okamžiku rušení vlastní dohody odstupujícím zaměstnancem. Za náhradníka nelze považovat osobu, která má již podepsanou vlastní dohodu, související se sklizní chmele na jiné farmě. V případě, že za sebe najdete náhradníka, storno poplatek za zrušení dohody se na vás nevztahuje.

Když onemocním = v případě NÁHLÉHO onemocnění, potvrzeného lékařem na tiskopise „Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti“ (tzv. neschopenka), zaměstnavatel zohledňuje nemoc při storno poplatcích. Lékařské potvrzení musí být doručeno neprodleně, nejpozději do 3 dnů od vzniku onemocnění, jinak na ně nebude brán zřetel. Nesmí jít o alergii.


UPRAVIT