oddelovac

Ochrana osobních údajů


Jarní zapichování a zavádění

popis jednotlivých prací

Zapichování drátků

Zapichování drátků

Průměrný sjednaný výkon je 890 dr/den/os. Na drát zavěšený z plošin na horní chmelovou konstrukci se udělá mašlička a zapichuje se do půdy. Jde o vytvoření smyčky a její zapíchnutí s visícím...
Zapichování drátků

Zapichování drátků

Průměrný sjednaný výkon je 890 dr/den/os.

Na drát zavěšený z plošin na horní chmelovou konstrukci se udělá mašlička a zapichuje se do půdy. Jde o vytvoření smyčky a její zapíchnutí s visícím drátkem pomocí pícháku vedle vyrůstající rostliny, je-li tato již vidět, nebo v pravidelném sponu podle předpokládaného místa rostliny. Zapichuje se každý drát samostatně.

Zapichování dvou drátků najednou: průměrný sjednaný výkon je 1320 dr/den/os.
Práce je stejná jako „Zapichování“, ale zapichují se jednou smyčkou najednou oba dráty, vedoucí k jedné rostlině. Jeden vpich = 2 drátky.

UPRAVIT
První zavádění chmele

První zavádění chmele

Průměrný sjednaný výkon je 250 rostl/den/os. Jde o natáčení chmelových rév na zapíchnutý drátek PLUS případné až 20% přepíchnutí drátku, pokud nebyl zapíchnut správně a zejména odstranění...
První zavádění chmele

První zavádění chmele

Průměrný sjednaný výkon je 250 rostl/den/os.

Jde o natáčení chmelových rév na zapíchnutý drátek PLUS případné až 20% přepíchnutí drátku, pokud nebyl zapíchnut správně a zejména odstranění přebytečných výhonků chmelové rostliny. Opatrné rozmotání šlahounů rostliny, vybrání 2 nebo 3 silných stejně dlouhých výhonů, jejich opatrné namotání správným směrem na drát, případné ponechání rezervních výhonů a odstranění zbytku rostliny.

Počet naváděných výkonů sdělí chmelař zem.podniku a je závazný (kvalita práce). Na KAŽDÉM drátu musí být zavedeny 2 nebo 3 výhony. Pokud kolem drátu rostlina není, pak je potřeba přepíchnout drát k vedlejší rostlině a opět zavést 2 nebo 3 výhony na drát. Součástí práce je vytažení a nové zapíchnutí špatně umístěného drátku, tzv. „přepichování“. V ceně prvního zavádění je počítáno 20% přepichování z celé plochy chmelnice.

UPRAVIT
Druhé zavádění chmele

Druhé zavádění chmele

Průměrný sjednaný výkon je 720 rostl/den/os. Jde o kontrolu výsledků prvního zavádění a opravu případných chyb. Nahrazení uhynulých šlahounů rezervními, domotání odkloněných šlahounů a otrhání -...
Druhé zavádění chmele

Druhé zavádění chmele

Průměrný sjednaný výkon je 720 rostl/den/os.

Jde o kontrolu výsledků prvního zavádění a opravu případných chyb. Nahrazení uhynulých šlahounů rezervními, domotání odkloněných šlahounů a otrhání - odstranění - zbylých rezervních šlahounů.

Popis způsobu přecházení (2.zavádění) v RAKOCHMELU s.r.o. Kolešovice. Průměrný sjednaný výkon 720 rostl/den/os
Je potřeba provádět práce dle instrukcí chmelařů. Na podniku se neprovádí klasické 1.zavádění vůbec a přecházení (2.zavádění) vypadá jinak. Přecházení je obdobou 2.zavádění (výkonem i ohodnocením) s trošku odlišným způsobem práce. Jde o poprvé zavedení 3 největších výhonů na drát s případným dopíchnutím vyskákaných drátků nebo dopíchnutím rostlin bez drátků bez jakéhokoli otrhávání zbytků.
U práce se NEPROVÁDÍ:
* žádné otrhávání nebo odstraňování zbytku rostliny,
* přepichování drátků do lepšího místa, pokud u rostliny 2 drátky jsou.
Co u práce MUSÍ BÝT provedeno (je kontrolováno):
* na drátku musí být zavedeny vždy 3 výhony (pokud již na drátě nějaký výhon je, pak se jen přitáčí do počtu 3 výhonů/drát, již přitočené výhony se z drátu nesundávají.)
* každý drát musí být zavedený !!! Bude prováděna důsledná kontrola !!!
* vyskákané drátky musí být dopíchnuty k rostlinám.
Pokud již na drátě nějaký výhon je, pak se neodmotává a na drátek se jen přitáčí do počtu 3 výhonů/drát. Práce je stejně rychlá jako u klasického způsobu druhého zavádění, protože otrhávání zbytku rostliny se zde vůbec nedělá (otrhávání zabere u klasického zavádění nejvíce času). Na základě zkušeností je tento způsob práce přecházení ohodnocen stejně jako klasické 2.zavádění.

UPRAVIT